Ruční šlehač nebo tyčový mixér

Ruční šlehač je skvělým pomocníkem každé hospodyňky. Hravě si poradí se šleháním, hnětením a v některých případech zvládne i pokročilejší funkce. To vše však záleží na výbavě, příslušenství a funkcích, kterými oplývá. Ruční šlehače a mixéry nebo kuchyňské roboty, jsou velmi oblíbené ve všech domácnostech. Jaké jsou však mezi nimi rozdíly?

K čemu využijete ruční šlehač

hand_beaterRuční šlehače využijete při šlehání a hnětení těsta. Jednoduše se ovládá, je lehký a snadno se přenáší. Kvalitní modely mají bytelnou konstrukci, která je velmi odolná, dlouhou provozní dobu a tichý provoz. Připravíte s ním mléčné pěny, sníh z bílků nebo šlehačku. Pokud disponuje s nástavce tyčového mixéru, zvládne i pokročilejší přípravu kojenecké výživy. Ruční šlehač však není příliš vhodný pro mixování a přídavná otočná mísa příliš nevydrží.

K jednoduchému mixování je vhodný tyčový mixér

atmStejně jako ruční šlehač, má tyčový mixer malé rozměry. Je vhodný pro mixování, sekání a drcení. Pokud jste milovníkem polévek, omáček nebo máte doma malé děti, tyčový mixér bude jedním z nejčastějších kuchyňských pomocníků, po kterých sáhnete. Výhodou tyčového mixéru, stejně jako to má ruční šlehač, je jeho snadná údržba. Nevhodný je však pro míchání těsta nebo jiné práce s lepkavými surovinami.

Kuchyňský robot je multifunkční pomocník

blue_kitchenaidKuchyňský robot je univerzálním pomocníkem, který zvládne vše co ruční šlehač nebo mixér. Zabírá však více místa, je náročnější na údržbu a není s ním jednoduchá manipulace. Funkcí však oplývá mnohem více a hravě si poradí i s přípravou těsta. Je vhodný pro drcení, sekání, strouhání, krájení, hnětení. Pokud jej však nebudete využívat pravidelně, bude vám v kuchyni zabírat místo. Navíc je náročnější na čištění a šlehání je pomalejší, než u tyčového mixéru nebo ručního šlehače. Pořizovací cena také začíná na mnohem vyšší hranici, než u zmíněných kuchyňských nástrojů.