Srovnání ručních šlehačů

Ruční šlehače a mixéry jsou součástí každé domácnosti. Koukáte se po ručním šlehači a nemůžete si vybrat? Na trhu existuje celá řada modelů a typů šlehačů s různým příslušenstvím a funkcemi. Vyznat se v této záplavě není vůbec jednoduché. Přinášíme vám srovnání nejčastějších ručních šlehačů.

Lidl Silvercrest SHMS 300 A1

Základní přístroj, který ocení každá hospodyňka. Ideální pro šlehání mléka a mixování. Přístroj je bytelný a má kvalitní zpracování. Cena však odpovídá celkovému dojmu. Za 500 Kč korun je design šlehače poněkud laciný. Nepříjemná je i délka nástavců, které jsou příliš vysoko. Přístroj si tak neporadí příliš dobře s menším množstvím surovin.

21613_4f886beb6f

Tchibo turbomixér

Tento turbomixér splní svojí službu při šlehání třeného těsta. Příliš si však neporadí s kynutým těstem. Jakmile je větší množství těsta, ruční šlehač se zasekává. Na jednoduché a lehké práce je však velmi výkonný. Disponuje dlouhým napájecím kabelem. Slabší hospodyňky však neocení jeho váhu a rozměry. Za 600 Kč se však jedná o kvalitního pomocníka do kuchyně.

tt

Kenwood kMix HM 790

Za cenu 1510 Kč získáte bytelný přístroj, který se pyšní krásným designem. Ten je k dostání ve dvou barevných provedení – bílé a červené. Přístroj má praktické uchycení na napájecí kabel. Výkon ručního šlehače je dostačující, ale v některých chvílích měl problém se smetanou. Nepříliš dobré je i jeho váha, která překračuje 1,5 Kg.

aa

Bosch MFQ 3560

Značka, která je na trhu velmi oblíbená. Tentokrát však tento model ručního šlehače zklamal. K dispozici je s přídavnou otočnou mísou. Nabízí se tedy možnost použití, jako plnohodnotného robotu. Jenže to úplně šlehač nezvládne. Mixér je skvělý jako samostatný šlehač, ale rozhodně se nevyrovná kuchyňskému robotu. Tyto ruční šlehače se za cenu 1390 Kč příliš nevyplatí.

bo